Home Kde nás najdete Informace

 

Produkty
Chov
Nabídka
Kuchařka

FAREMNÍ CHOV PŠTROSŮ V ČR

    Faremní chov pštrosů se v naší republice rozšiřuje od roku 1993, kdy vznikla první farma na severní Moravě. Chov pštrosů si získává stále nové příznivce nejen pro svoji nenáročnost, ale i pro celkové zužitkování (vejce, maso, kůže i peří). Důvodů pro rozvoj chovu afrických pštrosů je hned několik - jeho maso je velice dietetické, kůže velmi kvalitní. Ekonomické výhody tohoto chovu ve srovnání s klasickými, například s chovem skotu, jsou ve vysoké produkci na chovný pár. Od jedné pštrosice je možné získat za rok  25 kuřat v jatečné zralosti v živé hmotnosti okolo 100 kg. Tyto vlastnosti předurčují pštrosa do role významného hospodářského zvířete.

 

CHARAKTERISTIKA PŠTROSA AFRICKÉHO

    Se svými 2,5m výšky a 150 kg váhy je pštros africký největším žijícím ptákem. Patří mezi běžce a jeho vyvinuté nohy mu umožňují běh rychlostí až 70 km/h a to i po dobu několika minut. Má velmi dobrou schopnost vidění a dožívá se 50 let věku. Pohlavní dospělost je ve 2 až 3 letech. Dospělé samice mají barvu popelavě šedou, samci jsou černí. Chovají se v hejnech s vyšším podílem samic, případně v párech nebo triích. Pštrosí slepice snese za rok 40 - 80 vajec, inkubace trvá 42 dní.

    Pštrosi jsou plaší, ale při denním styku s lidmi se stávají poměrně krotkými. Pštrosí zvláštností jsou pouze dva prsty. Jeho vysoké adaptační schopnosti ho staví do role významného hospodářského zvířete.

 

Aktualizace: 23. listopadu 2012